БЛОГ

Що, на думку глядачів, є якісним контентом?

Промо, зміст та подача якого органічно вписується в основний контент на YouTube-каналі, працює ефективніше. І це попри побоювання брендів, ніби лише пряма реклама може допомогти досягти цілей. 53% користувачів, згідно дослідженням, вирішують придбати товар або послугу саме після перегляду ненав'язливої та доречної реклами в контенті. Напроти, пряма реклама сприймається як щось, що треба відфільтрувати, щоб не дозволити рекламодавцю «впарити» глядачу свій товар. Тому брендам важливо використовувати новий підхід до спілкування з аудиторією. Такий, що буде враховувати не лише намір рекламодавця — продати, але й намір глядача — отримати користь чи насолоду від перегляду контенту.

Інтеграція в корисний та захопливий контент стороннього виробництва або створення власного — найбільш ефективна форма на сьогодні. Але в її застосуванні важливо притримуватись правил. Правильний шлях легко зіпсувати поганою реалізацією. До того ж для замовника інтеграції не завжди очевидно, чого саме не варто робити. Особливо коли він керується принципами створення прямої реклами. Ані продукт, що займає поважне місце на передньому плані упродовж всього випуску, ані завчений ведучим рекламний текст, який зачитується з інтонацією диктора телеканалу, не є насправді вдалим рішенням.

Вдалу інтеграцію бренду можна відрізнити від невдалої за наступними рисами:
  1. Згадка про продукт є доцільною в загальному контексті. Наприклад, в відеоогляді схожих продуктів або в рецепті, в якому продукт — один з інгредієнтів, така згадка є цілком виправданою.
  2. Ми не просто згадуємо бренд, а пропонуємо корисну інформацію про продукт, його можливості чи характеристики, якими дійсно цікавляться покупці.
  3. Застосування продукту є логічним в рамках того, що відбувається в відео. Продуктом користуються цілком природно — без імітації бурної радості чи нав'язливої демонстрації лого бренду.
  4. Автор відео розмовляє про продукт в своїй манері — так, як він завжди говорить з аудиторією. Його розповідь не нагадує завчений прес-реліз або презентацію, переповнену слоганами компанії.
  5. Інформації про продукт досить, аби зацікавити. Але в той же час вона не надто детальна. Автор відео може запропонувати глядачам дізнатись більше в коментах, якщо у них будуть запитання. Або ж попросити поділитись досвідом користування продуктом. Далі він направить діалог в коментарях в напрямку обговорення переваг бренду. Жива дискусія завжди дає більше можливостей розкрити деталі і запам'ятатися.
Може з'явитися питання: «Якщо принципи якісної інтеграції такі прості, то чому ми бачимо так мало гарних інтеграцій, і так багато неякісних?» Дійсно, такий підхід є до душі не всім замовником. Радше, навпаки — багато хто надає перевагу традиційнішим підходам. Збільшення кількості контактів з брендом здається вдалішою рекламною інвестицією. Проте наш досвід і наші дослідження ілюструють, що саме ненав'язлива подача є для глядачів найбільшим стимулом до покупки. Тоді як недолуге промо, навіть за наявності потреби в продукті серед аудиторії, скоріше відверне глядачів від вас до ваших конкурентів.

VIDEOFIRMA 2021
UA
hello@videofirma.com.ua
RU